profitart.cz

facebook logo 40x40 youtube logo 40x40

Divadelní Odysea 2015

uvodni banner maly

Divadelní Odysea 2015 volně navazuje na stejnojmennou českou část mezinárodního projektu Meeting the Odyssey, která měla zastávku v Praze v loňském létě.
Letošní Divadelní Odysea obsadí ve dnech
11. - 18. září 2015 dvě atraktivní pražské scény Loď Tajemství bratří Formanů
a Strašnické divadlo.

Divadelní Odysea 2015 přiveze vynikající zahraniční inscenace z produkce berlínské Aurory Novy (Portraits in Motion, Pandora 88), představí neotřelé české soubory a performery (Patricie Poráková, Martin Talaga, Katarína Kalivodová a Cécile da Costa, Divadlo Líšeň, Divadlo X10 a další) a nabídne program pro děti (Squadra Sua), večerní tančírny milonga či doprovodný program v podobě selektivního workshopu, který povede choreograf a divadelní režisér Maxim Didenko (RU).

Více informací zde

 

 

meeting-the-odyssey 01

 

Meeting the Odyssey je putovní sociální divadelní projekt s mezinárodní posádkou umělců na palubě, který v roce 2014 vypluje vstříc evropským pobřežím od Baltského moře až po Středozemní moře, a s několika vnitrozemskými zastávkami, mezi nimiž bude na konci července 2014 také Praha. Jedná se o jedinečný velký mezinárodní projekt se 13 evropskými partnery, včetně velkých i menších divadel, festivalů a uměleckých organizací (Českou republiku zastupuje ProFitArt, o.s.), které budou vytvářet divadelní program na této lodi po dobu 4 let. Každý rok tato loď poputuje 3-4 měsíce evropskými vodami.

Co je vlastně naše „Společná Evropa“? Je to snad €uro? Máme vůbec společné území, které by bylo založeno na sdílené kultuře? Jak si můžeme připomenout naše společné kořeny? V této souvislosti má projekt za cíl snížit předsudky a na příbězích extrahovaných z každodenních životů milionů Evropanů sdělovat odpovědi na tyto otázky; stejně jako to bylo v bájích o Odysseovi.

Součástí projektu Meeting the Odyssey coby choreograf první velké divadelní produkce hlavního organizátora celého projektu finského souboru Viirus bude i Lenka Vagnerová. Tvorba Lenky Vagnerové bude během čtyř let projektu prezentována ve více jak pěti zemích Evropy.

Divadelní Odysea je česká část mezinárodního projektu Meeting the Odyssey, která se odehraje ve dnech 20. – 30. července 2014 v Praze. Festival obsadí na deset dní tři atraktivní pražské scény – Divadlo Hybernia, Loď Tajemství bratří Formanů a cirkusovou arénu souboru Sacra Circus, která vyroste v Zítkových sadech na Palackého náměstí.

Pečlivě sestavený program nabízí vynikající zahraniční soubory (Cada Die Teatro - Itálie či Opolski Teatr Lalki i Aktora – Polsko), špičky domácí, především taneční scény (Lenka Vagnerová & Company, Farma v jeskyni, Patricie Poráková, Teatr Novogo Fronta), bohatý program pro děti (soubory Squadra Sua, Sacra Circus, Divadlo Minor) a bohatý doprovodný program zahrnující koncerty, workshopy či milongy.

www.odysea.pro I http://www.meetingtheodyssey.eu/

http://www.youtube.com/watch?v=gmiZdPRv3SQ

 

Jste zde: Domovská stránka Naše projekty Další projekty Meeting the Odyssey / Divadelní Odysea