Tady a teď

Barbory. Furt jim něco uniká. Nebo se aspoň neustále bojí, že jim každou chvíli může něco uniknout. A co vy? Už taky máte všeho dost a potřebujete si odpočinout? Nonverbální stand-up uměleckého dua B&B.

Barbory. Furt jim něco uniká. Nebo se aspoň neustále bojí, že jim každou chvíli může něco uniknout. Že nestíhaj všechno, co by chtěly. Že nepoberou všechno, co by chtěly. Že neuspokojí všechny tak, jak by chtěly. A tak se urpuntně snaží „vyzenovat“ na lekcích jógy, na bowlingu i na Tinderu. Prý stačí prostě být tady a teď. Ale jak, když musí za pár minut být támhle?!

A co vy? Už taky máte všeho dost a potřebujete si odpočinout? Dopřejte si pořádnou dávku zenu. Dovolte si pro jednou nekontrolovat čas. My se o všechno postaráme za vás. Doražte. A buďte s námi tady a teď.

Divadelní duo B&B tvoří performerky Barbora Ješutová a Barbora Nechanická. Obě jsou absolventkami oboru Nonverbální divadlo na Akademii múzických umění v Praze a mají bohaté zkušenosti s pohybovým divadlem: společně hrály ve filmu Efeméry (2021) od souboru Farma v jeskyni, se kterým Barbora Ješutová kontinuálně pracuje od roku 2018 a účinkuje v inscenaci Commander (2022). Jako performerka také spolupracovala například s Veronikou Knytlovou nebo Divadlem Continuo.

Barbora Nechanická tvoří nejen nejen na poli pohybového divadla, kde spolupracovala například s choreografkou Lenkou Vagnerovou, francouzským choreografem Lionelem Menárdem, ale i na poli činohry, kde se podílela na pohybové složce několika inscenací, například v Divadle v Dlouhé, Východočeském divadle Pardubice nebo v Činoherním studiu v Ústí nad labem.

Premiéra: 8. 6. 2024, Švestkový dvůr

Koncept, režie, performují: Barbora Nechanická, Barbora Ješutová
Dramaturgie: Markéta Hrehorová
Režijní spolupráce: Ludmila Ješutová
Hudba: Sára Vosobová
Kostýmy, scénografie: Marcela Záchenská
Light design: Jan Hugo Hejzlar
Producent: ProFitArt, z. s.
Koproducent: Švestkový dvůr
Partneři: KD Mlejn, TEP39, Cirqueon
Podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, Evropská unie (NextGeneration EU), Národní plán obnovy)