NOVINKY

září 2021

ProFitArt - podporujeme umělce

Nothing else, Mothers bude mít premiéru v Paláci Akropolis

Autorská inscenace Dominiky Špalkové a Anny Klimešové se po několika odkladech konečně dočká své premiéry. Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s názvem Nothing else, Mothers se poprvé odehraje 13. září v Paláci Akropolis. V inscenaci pro dvě performerky se objeví tanečnice Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanová.

srpen 2021

Home Beyond the Borders? bude mít českou premiéru v Undergroundovém klubu Eden v Broumově

Polská performerka Ewa Żurakowská vytvořila svůj projekt podle knihy Denní dům, noční dům držitelky Nobelovy ceny Olgy Tokarczuk. Inscenace Home Beyond the Borders? vezme diváky do světa snů, surrealistické a vizionářské reality v pátek 20. srpna v prostředí proslulého Undergroundového klubu Eden v Broumově v české premiéře.

červenec 2021

Home Beyond the Borders? bude mít premiéru v Paláci Gorzanow

Polská performerka Ewa Żurakowská vytvořila svůj nadcházející projekt podle knihy Denní dům, noční dům držitelky Nobelovy ceny Olgy Tokarczuk. Inscenace Home Beyond the Borders? vezme diváky do světa snů, surrealistické a vizionářské reality 31. července v prostředí krásného Paláce Gorzanow v polské premiéře.

červen 2021

Roselyne na cestách a nové projekty

Máme velkou radost, že se vše pomalu vrací do normálu a že se opět můžeme těšit na spoustu zajímavých akcí a projektů, které nás v následujících měsících čekají. Přečtěte si o všem, co se u nás aktuálně děje:

červen 2021

Premiéra filmu Roselyne

Dance on camera film Roselyne v režii Terezy Vejvodové bude mít premiéru na Festivalu tanečních filmů v rámci zahajovací sekce “At home aneb večer českých premiér”. 3. června ve 20:30 ho můžete vidět ve společnosti filmů Dark Horse, Krátká řeč o nejistotě a Efeméry. Vstupenky jsou již v prodeji.

duben 2021

Home Beyond Borders. Photo: Tomasz Augustyn

Nové projekty

Se začátkem jara jsme zahájili hned několik nových projektů. Přečtěte si, na co můžete těšit.

březen 2021

Roselyne ve filmu a ohlasy v médiích

Festival tanečních filmů uvedl v online premiéře 11. února 2021 film Roselyne. Autorské sólo Cécile Da Costa převedené do formátu dance on camera sklidilo úspěch nejen od diváků, ale dočkala se také kladných hodnocení ze strany odborné kritiky.

leden 2021

Roselyne jako taneční film

Nový rok začínáme jednou milou zprávou. Festival tanečních filmů si vybral naši Roselyne! Společně s choreografií Dark Horse Lenky Vagnerové ji ve formátu dance for camera uvede v online premiéře 11. února.

prosinec 2020

PF 2021

ProFitArt Vám přeje Veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

prosinec 2020

Online premiéra Nothing else, Mothers

Ve středu 30. prosince se uskuteční online premiéra autorské inscenace Anny Klimešové a Dominiky Špalkové Nothing else, Mothers. Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s performerkami Cécile Da Costa a Antonií Formanovou bude přístupná na tomto odkaze od 20.00 pouze do půlnoci.

listopad 2020

Noc divadel na Švestkovém dvoře.

Letošní Noc divadel se přesunula do online prostoru a naše Roselyne se stala součástí filmu Švestkového dvora. Cécile Da Costa propojila svoji tvorbu s geniem loci tohoto jedinečného místa a spojila se s dalšími umělci. Podívejte se na fotky z natáčení a hlavně na samotný film.

listopad 2020

Aerowaves vybrala Roselyne v podání Cécile da Costa v produkci ProFitArt

Evropská platforma Aerowaves vybrala dvacet nejzajímavějších počinů pohybového divadla. A jedním z nich je naše Roselyne! Obstála tak v těžké konkurenci více než 600 přihlášených děl ze 35 zemí!

Děkujeme a gratulujeme Cecile Da Costa a celému týmu a také dalším úspěšným českým inscenacím Jáma lvová Johany Pockové a Sabiny Bočkové (POCKETART) a Nepřestávej Terezy Lenerové.

Platforma Aerowaves slaví 25 let od svého založení v londýnském divadle The Place a jde v ní o objevování nových talentů. Představuje pro ně velkou šanci uvést svoji tvorbu na mezinárodní scéně, čemuž již 10 let napomáhá festival Spring Forward. Každoročně ze stovek přihlášených videonahrávek vybírají experti dvacítku děl, která mají potenciál zaujmout mezinárodní publikum

Twenty21, tedy výběr 20 top děl pro rok 2021, zahrnuje tři díla z České republiky, a to díky nezpochybnitelné kvalitě, diverzitě a originálnímu pojetí každé autorky. Dvě autentická ženská sóla Terezy Lenerové Hradilkové (Nepřestávej) a Cécile Da Costa (Roselyne) a jeden apelativní duet Sabiny Bočkové a Johany Pockové / PocketArt (Jáma lvová) jsou vybranými reprezentanty ČR, kteří obstáli v těžké konkurenci více než 600 přihlášených děl ze 35 zemí Evropy.

říjen 2020

Site-specific premiéry zrušeny.

Site-specific premiéry naší nové inscenace Nothing else, Mothers, které měly proběhnout 13. a 14. října na festivalu 4+4 dny v pohybu, jsme bohužel museli zrušit kvůli vládním nařízením ohledně epidemiologické situace. Místo nich jsme ale stihli odehrát alespoň veřejnou generální zkoušku 11. října v Nové strašnické škole. Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, a děkujeme Vojtovi Brtnickému za to, že nás přišel vyfotit.

říjen 2020

Autorská inscenace Dominiky Špalkové a Anny Klimešové.

Nothing else, Mothers. Autorská inscenace o vztahu matky a dcery bude mít site-specific premiéru na festivalu 4+4 dny v pohybu.

Autorskou inscenaci Dominiky Špalkové a Anny Klimešové čeká site-specific premiéra na festivalu 4+4 dny v pohybu. V secesním prostoru Nové strašnické školy se odehrají dvě uvedení kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s názvem Nothing else, Mothers. V inscenaci pro dvě performerky se objeví tanečnice Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanová.