NOVINKY

květen 2024

Tady a teď. Pohybový stand-up uměleckého dua B&B bude mít premiéru ve Švestkovém dvoře

Umělecké duo B&B složené z performerek Barbory Ješutové a Barbory Nechanické připravuje pohybový stand-up s názvem Tady a teď, který bude mít premiéru 8. června 2024 na Švestkovém dvoře pod záštitou produkční platformy ProFitArt. Autorky obrací známý formát stand-upu naruby a rozehrávají komické situace pohybem. S humorným nadhledem však zviditelňují tíživý pocit, který všichni dobře známe – strach, že nám něco unikne, že jsme něco promeškali nebo že jsme nenávratně pozadu.

březen 2024

Workshop se Cécile Da Costa – galerie

Roselyne se rozloučila s Poncem a během letošní Noci divadel odehrávala poslední představení v tomto prostoru. Součástí programu Proměny Roselyne byl i workshop s autorkou a performerkou Cécile Da Costa, který krásně nafotil Michael Romanovský. Podívejte se na galerii.

leden 2024

Tým Dance In-Between Us v Praze

Tým projektu Dance In-Between Us strávil první polovinu minulého týdne v Praze. Navštívili jsme mezigenerační workshopy organizace Mezi námi v domově seniorů a také workshopy Cécile Da Costa pro seniory a osoby s Parkinsonovou chorobou.

leden 2024

FOMO / On Air v Tep39

Rok 2023 jsme zakončili work-in-progress připravovaného projektu performerek Báry Nechanické a Báry Ješutové s pracovním názvem FOMO / On Air. Podívejte se na galerii.

prosinec 2023

Učení cirkusem pro studenty

V pondělí jsme zakončili toto pololetí dílen pro studenty Učení cirkusem. Skupinky studentů na ZŠ Letohradská předvedly, co se za půl roku s lektorem Robertem Jančem a lektorkou Cécile Da Costa naučily, a zhodnotily, jak je lekce bavily a co jim přinesly. Dílny probíhaly také na ZŠ Integrál a v Dětském domově Kralupy.

listopad 2023

FOMO – On Air (work-in-progress galerie)

Nový projekt performerek Báry Ješutové a Báry Nechanické měl work-in-progress na Noci divadel ve Švestkovém dvoře. Děkujeme za pozvání a Ministerstvu kultury a Hlavnímu městu Praha za podporu.
Premiéra se chystá na červen.

říjen 2023

Propojování generací, tanec, zdraví, vývoj

Společně s německými a polskými partnery, Dirkem Försterem a Karolina Wycisk z Performat Production, začínáme pracovat na projektu Dance In-between Us. Máme radost, že s námi bude spolupracovat nezisková organizace Mezi námi, která se propojování generací věnuje už deset let.

říjen 2023

Kniha Moetivi Karavan / Expedice k domovu

Kniha o čtyřech letech Moetivi Karavanu je plná fotek z rezidencí a cest. Texty v češtině a angličtině shrnují celý vývoj mezinárodního projektu od prvního nápadu, přes rezidence až po tři hotová představení v českém, islandském a norském karavanu. 
Knihu můžete zakoupit při představeních Moetivi Karavan nebo kontaktuje pr@profitart.cz.
Cena: 250,-

září 2023

Whimsical Paranoid: work-in-progress (galerie)

V pátek 22. září zakončili performeři Martina Martín, Sade Mamedova a Lorenzo Ponteprimo svou tvůrčí rezidenci v KD Mlejn. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat na work-in-progress jejich projektu Whimsical Paranoid a za podporu Národnímu plánu obnovy.

červenec 2023

Mezinárodní tvůrčí rezidenci v KD Mlejn završí work-in-progress taneční sci-fi performance

More Than Just Theatre je název rezidenčního projektu, který vyhlásila produkční platforma ProFitArt společně s německým partnerem The Theaterfestival Schwindelfrei. První ze dvou vybraných rezidencí, taneční sci-fi projekt Oxy-Gen Embers, zakončí už tento pátek, 14. července, veřejný work-in-progress v KD Mlejn

červen 2023

Norský Moetivi Karavan

Na začátku června jsme se vypravili do norského Porsgrunnu na festival PIT, který měl na programu představení našich partnerů projektu Moetivi Karavan. Norská inscenace, která vznikala paralelně s českou a islandskou, nese název Jomfrulandet, také zkoumá, co pro nás znamená domov, a odehrává se v malém karavanu. Děkujeme norskému týmu, že nás vzal na jejich vlastní výpravu za domovem, a Fondům EHP a Norska za podporu. Podívejte se do příspěvku na fotky z cesty.

květen 2023

Oxy-Gen | Embers

Oxy-Gen | Embers je první projekt, který jsme vybrali na základě open callu. První ze dvou rezidencí, které realizujeme ve spolupráci s Theaterfestival Schwindelfrei Mannheim a KD Mlejn. Jedná se o projekt německé tanečnice a choreografky Lisy Bless a jejího spolupracovníka, tanečníka Ananda Dhanakotiho z Indie. Taneční sci-fi performance nás přenese do nepříliš vzdálené budoucnosti naší planety. Do dvou různých klimatických scénářů ve dvou různých sci-fi světech. Propojuje současný tanec, fyzické divadlo, kathak a bojová umění. Rezidence začíná už 26. června a my se nemůžeme dočkat, až přivítáme Lisu a Ananda v Praze.

duben 2023

Učení cirkusem na FUKu

Na Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání FUK jsme měli v neděli 16. dubna ukázkovou lekci cirkusové dílny pro pedagogy Učení cirkusem.

březen 2023

#kulturunezastavis

Cécile Da Costa se zúčastnila happeningu iniciativy Kulturu nezastavíš. Jako Roselyne se svojí květinou vystoupila ve vagónu metra na trase z Motola do Depa Hostivař.

únor 2023

Učení cirkusem

Od začátku této sezóny probíhá cirkusová dílna pro pedagogy s Robertem Jančem a Cécile Da Costa Učení cirkusem.

leden 2023

ProFitArt v novém roce

Zdravíme všechny naše divadelní přátele v novém roce a rádi bychom vás pozvali na divadelní zážitky, které nám začátek roku 2023 přináší.

listopad 2022

Multižánrový projekt Ewy Żurakowské Home Beyond the Borders? čeká divadelní premiéra ve Venuši ve Švehlovce

Polská performerka Ewa Żurakowska vytvořila svůj projekt podle knihy Denní dům, noční dům držitelky Nobelovy ceny Olgy Tokarczuk. Inscenace Home Beyond the Borders?, která diváky zve do světa snů, surrealistické
a vizionářské reality, měla českou site-specific premiéru v pražské Invalidovně (Studio ALTA) a nyní se přidá do repertoáru divadla Venuše ve Švehlovce. Divadelní premiéra se koná v pondělí 21. listopadu. Performerka se za svůj herecký výkon v inscenaci dostala do širší nominace na Ceny Thálie 2022. 

září 2022

Učení cirkusem. Cirkusová dílna pro pedagogy s Robertem Jančem a Cécile Da Costa.

Pedagogickým pracovníkům MŠ a prvního stupně ZŠ představujeme soubor cirkusových aktivit, díky nimž mohou rozšířit svůj pedagogický rejstřík o neobvyklý, ale vysoce účinný nástroj pro mnohostranný rozvoj osobnosti svých svěřenců.

září 2022

Ewa Zurakowska v širší nominaci na Ceny Thálie

Ewa Zurakowska se objevila v širší nominaci na Ceny Thálie 2022 za svoji roli v inscenaci Home Beyond the Borders?.

„…performerka sugestivně formou jak dialogů s diváky, tak vlastními snovými monology vypráví o světě česko-polského pomezí, které svým intenzivním fyzickým herectvím doslova „zhmotňuje“. Vyznačuje se citovostí, komplexním herectvím a charismatickou schopností navázat přímý kontakt s diváky.“

Před rokem měla inscenace českou site-specific premiéru v pražské Invalidovně a brzy ji opět budete mít možnost vidět!

červen 2022

Roselyne v Amsterdamu

Film Roselyne v režii Terezy Vejvodové podle stejnojmenné inscenace se dostal do selekce letošního ročníku festivalu Cinedans v Amsterdamu. Promítala se v ikonickém Eye filmmuseum v sobotu 25. 6. v 18:45.

červen 2022

Moetivi Karavan. Speciální rodinná inscenace v karavanu vás vezme na cestu za domovem

Autorská inscenace Dominiky Špalkové a Báry Ungerové hledá odpověď na otázku, co dělá domov domovem. Originální projekt se odehrává ve speciálně upraveném karavanu, který je zároveň výtvarnou instalací a do nějž se vejde pouze osm diváků. Moetivi Karavan / Expedice k domovu má premiéru v Lubné u Poličky, kde projekt vznikal, už 21. června na den letního slunovratu. Po premiéře se karavan vydá na turné po českých festivalech.  

květen 2022

Moetivi Karavan / Expedice k domovu – předpremiéra

Srdečně zveme na work in progress prezentaci projektu Moetivi Karavan / Expedice k domovu.

duben 2022

Hledáme ukrajinské hudebníky

Do autorské inscenace polské performerky Ewy Zurakowské Home Beyond the Borders? podle knihy Olgy Tokarczuk Denní dům, noční dům hledáme ukrajinské hudebníky.

březen 2022

Benefice pro Ukrajinu ve Mlejně

Není nám jedno, co se na Ukrajině děje. Proto jsme se rozhodli pomoct tím, co umíme nejlépe. Srdečně vás zveme na benefiční večer, jehož výtěžek věnujeme organizaci Člověk v tísni. Budeme rádi, když se s vámi v pátek potkámev KD Mlejn.

únor 2022

Premiéra autorské inscenace Cécile Da Costa, Zero etc.

Můžeme si vyprávět krásné příběhy, i když čelíme katastrofě?
Performance-dialog Cécile Da Costa, její osmileté dcery Thelmy a performera Lukáše Karáska Zero etc. bude mít premiéru 26. února 2022 ve 20:00 v divadle Ponec.

leden 2022

Benefiční představení Nothing else, Mothers podpoří organizaci Plzeňská zastávka z. s. – poradnu pro pozůstalé

Lednové uvedení autorské inscenace Dominiky Špalkové a Anny Klimešové Nothing else, Mothers bude věnováno organizaci Plzeňská zastávka z. s. – poradně pro pozůstalé. Benefiční představení kompozice vztahu mezi matkou a dcerou uvedeme 30. ledna. Celý výtěžek ze speciálního uvedení poputuje na podporu činnosti neziskové organizace, jež pomáhá rodinám zejména při náhlých ztrátách milovaného člověka.

říjen 2021

Moetivi Karavan / Expedice k domovu – work in progress

Srdečně zveme na work in progress prezentaci projektu Moetivi Karavan / Expedice k domovu.

říjen 2021

Příprava nového autorského projektu zavedla Dominiku Špalkovou a Báru Ungerovou do Norska a na Island

Moetivi Karavan / Expedice k domovu je název nového projektu, který pod hlavičkou produkční platformy ProFitArt připravují autorky a protagonistky Dominika Špalková a Bára Ungerová. V rámci expedice za podstatou toho, co dělá domov domovem, se vydaly na cestu na Island. V Norsku a na Islandu paralelně vznikají dvě další verze inscenace, a právě norští a islandští umělci v těchto dnech dorazili na rezidenční pobyt k nám, do České republiky.

září 2021

ProFitArt - podporujeme umělce

Nothing else, Mothers bude mít premiéru v Paláci Akropolis

Autorská inscenace Dominiky Špalkové a Anny Klimešové se po několika odkladech konečně dočká své premiéry. Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s názvem Nothing else, Mothers se poprvé odehraje 13. září v Paláci Akropolis. V inscenaci pro dvě performerky se objeví tanečnice Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanová.

srpen 2021

Home Beyond the Borders? bude mít českou premiéru v Undergroundovém klubu Eden v Broumově

Polská performerka Ewa Żurakowská vytvořila svůj projekt podle knihy Denní dům, noční dům držitelky Nobelovy ceny Olgy Tokarczuk. Inscenace Home Beyond the Borders? vezme diváky do světa snů, surrealistické a vizionářské reality v pátek 20. srpna v prostředí proslulého Undergroundového klubu Eden v Broumově v české premiéře.

červenec 2021

Home Beyond the Borders? bude mít premiéru v Paláci Gorzanow

Polská performerka Ewa Żurakowská vytvořila svůj nadcházející projekt podle knihy Denní dům, noční dům držitelky Nobelovy ceny Olgy Tokarczuk. Inscenace Home Beyond the Borders? vezme diváky do světa snů, surrealistické a vizionářské reality 31. července v prostředí krásného Paláce Gorzanow v polské premiéře.

červen 2021

Roselyne na cestách a nové projekty

Máme velkou radost, že se vše pomalu vrací do normálu a že se opět můžeme těšit na spoustu zajímavých akcí a projektů, které nás v následujících měsících čekají. Přečtěte si o všem, co se u nás aktuálně děje:

červen 2021

Premiéra filmu Roselyne

Dance on camera film Roselyne v režii Terezy Vejvodové bude mít premiéru na Festivalu tanečních filmů v rámci zahajovací sekce „At home aneb večer českých premiér“. 3. června ve 20:30 ho můžete vidět ve společnosti filmů Dark Horse, Krátká řeč o nejistotě a Efeméry. Vstupenky jsou již v prodeji.

duben 2021

Home Beyond Borders. Photo: Tomasz Augustyn

Nové projekty

Se začátkem jara jsme zahájili hned několik nových projektů. Přečtěte si, na co můžete těšit.

březen 2021

Roselyne ve filmu a ohlasy v médiích

Festival tanečních filmů uvedl v online premiéře 11. února 2021 film Roselyne. Autorské sólo Cécile Da Costa převedené do formátu dance on camera sklidilo úspěch nejen od diváků, ale dočkala se také kladných hodnocení ze strany odborné kritiky.

leden 2021

Roselyne jako taneční film

Nový rok začínáme jednou milou zprávou. Festival tanečních filmů si vybral naši Roselyne! Společně s choreografií Dark Horse Lenky Vagnerové ji ve formátu dance for camera uvede v online premiéře 11. února.

prosinec 2020

PF 2021

ProFitArt Vám přeje Veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

prosinec 2020

Online premiéra Nothing else, Mothers

Ve středu 30. prosince se uskuteční online premiéra autorské inscenace Anny Klimešové a Dominiky Špalkové Nothing else, Mothers. Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s performerkami Cécile Da Costa a Antonií Formanovou byla přístupná pouze do půlnoci toho dne.

listopad 2020

Noc divadel na Švestkovém dvoře.

Letošní Noc divadel se přesunula do online prostoru a naše Roselyne se stala součástí filmu Švestkového dvora. Cécile Da Costa propojila svoji tvorbu s geniem loci tohoto jedinečného místa a spojila se s dalšími umělci. Podívejte se na fotky z natáčení a hlavně na samotný film.

listopad 2020

Aerowaves vybrala Roselyne v podání Cécile da Costa v produkci ProFitArt

Evropská platforma Aerowaves vybrala dvacet nejzajímavějších počinů pohybového divadla. A jedním z nich je naše Roselyne! Obstála tak v těžké konkurenci více než 600 přihlášených děl ze 35 zemí!

Děkujeme a gratulujeme Cecile Da Costa a celému týmu a také dalším úspěšným českým inscenacím Jáma lvová Johany Pockové a Sabiny Bočkové (POCKETART) a Nepřestávej Terezy Lenerové.

Platforma Aerowaves slaví 25 let od svého založení v londýnském divadle The Place a jde v ní o objevování nových talentů. Představuje pro ně velkou šanci uvést svoji tvorbu na mezinárodní scéně, čemuž již 10 let napomáhá festival Spring Forward. Každoročně ze stovek přihlášených videonahrávek vybírají experti dvacítku děl, která mají potenciál zaujmout mezinárodní publikum

Twenty21, tedy výběr 20 top děl pro rok 2021, zahrnuje tři díla z České republiky, a to díky nezpochybnitelné kvalitě, diverzitě a originálnímu pojetí každé autorky. Dvě autentická ženská sóla Terezy Lenerové Hradilkové (Nepřestávej) a Cécile Da Costa (Roselyne) a jeden apelativní duet Sabiny Bočkové a Johany Pockové / PocketArt (Jáma lvová) jsou vybranými reprezentanty ČR, kteří obstáli v těžké konkurenci více než 600 přihlášených děl ze 35 zemí Evropy.

říjen 2020

Site-specific premiéry zrušeny.

Site-specific premiéry naší nové inscenace Nothing else, Mothers, které měly proběhnout 13. a 14. října na festivalu 4+4 dny v pohybu, jsme bohužel museli zrušit kvůli vládním nařízením ohledně epidemiologické situace. Místo nich jsme ale stihli odehrát alespoň veřejnou generální zkoušku 11. října v Nové strašnické škole. Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, a děkujeme Vojtovi Brtnickému za to, že nás přišel vyfotit.

říjen 2020

Autorská inscenace Dominiky Špalkové a Anny Klimešové.

Nothing else, Mothers. Autorská inscenace o vztahu matky a dcery bude mít site-specific premiéru na festivalu 4+4 dny v pohybu.

Autorskou inscenaci Dominiky Špalkové a Anny Klimešové čeká site-specific premiéra na festivalu 4+4 dny v pohybu. V secesním prostoru Nové strašnické školy se odehrají dvě uvedení kompozice vztahu mezi matkou a dcerou s názvem Nothing else, Mothers. V inscenaci pro dvě performerky se objeví tanečnice Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanová.