O NÁS

Produkční platforma ProFitArt byla založena v roce 2012 Šárkou Pavelkovou a Josefem Neufusem. Její zaměření je zejména na oblast nezávislého nonverbálního, fyzického a současného tanečního divadla.

Mezi spolupracovníky se vystřídalo mnoho významných již etablovaných umělců, mezi které patří Lenka Vagnerová, Katarína Kalivodová (SK/CZ), Matej Matejka (SK/PL), Maxim Didenko (RU), Nela Kornetová (CZ/NO), Jun Wan Kim (KO/CZ), Róbert Nižník (CZ/SK) a další. ProFitArt však poskytl prostor i pro choreografickou či režijní tvorbu začínajících umělců, mezi něž se řadí Alexandr Volný (CZ), Lukáš Lepold (CZ), Cécile Da Costa (FR), Marta Sobotková (CZ) nebo Martin Talaga (SK), který za svou inscenaci SOMA získal cenu Taneční inscenace roku a Objev roku 2018 na České taneční platformě.

Kromě inscenační tvorby se ProFitArt stal také partnerem evropského čtyřletého (2013 – 2017) projektu Meeting the Odyssey, ze kterého vzešly dva ročníky festivalu Divadelní Odysea v letech 2014 a 2015.

Platforma se také v minulosti věnovala edukativní činnosti, a to s vzdělávacím česko-švýcarským projektem Net Pro Art (2015-2016), který reagoval na aktuální problémy v oblasti managementu nezávislého nonverbálního divadla na české divadelní scéně. Lze ji proto považovat za průkopníka tohoto typu vzdělávacích programů, které předcházely například Akademii Institutu umění. S těmito edukativními snahami souviselo poradenství v otázkách produkčních nezávislého divadla, z kterého vyústila právě aktivní spolupráce se začínajícími umělci.

Při každém projektu se společnost snaží kontinuálně vést tvůrčí týmy celým procesem produkce inscenace, po premiéře zůstává v úzkém kontaktu a je jim k dispozici i v případě, že se rozhodnou vydat cestou samostatné umělecké existence. Poslední článkem skládačky je kulturní politika, která je také ožehavé téma pro nezávislé divadlo, a kterému se naše platforma sice okrajově, ale kontinuálně věnovala. Šárka Pavelková stála v roce 2016 u zrodu Asociace nezávislých divadel ČR, z.s., které byla do roku 2021 výkonnou manažerkou. Tudíž ProFitArt se této linii aktivit již nevěnuje a zůstává platformou výhradně poskytující produkční servis novým tvůrčím talentům, stejně jako spolupracující na mezinárodní úrovni v oblasti nejen pohybového a tanečního divadla.

Šárka Pavelková - divadelní producentka a manažerka

Šárka Pavelková

Divadelní producentka a manažerka.

Vystudovala Katedru divadelní vědy na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2012 založila produkční platformu ProFitArt, kde působí jako její předsedkyně a producentka. Založení vlastní produkční entity předcházela produkční a manažerská činnost pro české soubory převážně fyzického a tanečního divadla – Farma v jeskyni nebo DOT504.

Přední české choreografce Lence Vagnerové dopomohla k jejímu tvůrčímu osamostatnění a založení vlastního souboru. Vedle produkční činnosti se věnuje vzdělávacím projektům, projektům mezinárodní spolupráce, kulturní politice nebo fundraisingu. V letech 2016- 2021 byla výkonnou manažerkou Asociace nezávislých divadel ČR. Od roku 2021 spolupracuje s KD Mlejn na programech divadelních rezidencí a mezinárodních projektů.

Pavla Haluzová

PR manažerka.

Pochází z Olomouce. Po absolvování oboru Teorie a dějiny divadla na Masarykově univerzitě Brno nastoupila do Divadla Archa, kde pracovala jako pokladní a později PR asistentka a koordinátorka projektu Archa.školám. Několik let psala pro kulturní server Informuji.cz.

Od roku 2020 pracuje jako PR manažerka produkční platformy ProFitArt. Od roku 2021 působí jako PR manažerka uměleckého spolku Veroniky Knytlové MindMove a také jako PR manažerka a fotografka Klubu K2, který provozuje rodinné centrum a školku.

Pro více informací o naší dlouhodobé činnosti si prohlédněte naše