SPOLUPRÁCE PROJEKTY

Rail2Dance

Mezinárodní projekt Rail2Dance, jehož součástí jsou divadelní partneři z Německa (Die Theater Chemnitz), Slovinska (PTL – Plesni Teater Ljubljana / Taneční divadlo Ljubljana), Švédska (Norrlandsoperan) a Finska (Tanssiteatteri MD), si za své ústřední téma bere veřejný prostor a normy chování, které tyto prostory definují. Tanečníci projektu pomocí tanečních pohybů, kolektivních choreografií, tanečních filmů a her mění a transformují kodifikovaná pravidla chování určená pro určitý prostor. Tvůrci projektu se zajímají o místa průchodu a pohybu, jako jsou nádraží, náměstí a ulice a veřejná doprava. Tanečními intervencemi ve veřejném prostoru reflektují nejen každodenní praktiky ve veřejném prostoru, ale také zpochybňují smysl komunity, která se v moderním světě stále více vytrácí.

More than just Theatre

Rezidenční projekt, který ProFitArt vyhlašuje společně s partnery – The Theaterfestival Schwindelfrei a KD Mlejn. Na rezidenci budeme vybírat pět umělců z otevřené výzvy (může se jednat o jednotlivce, ale také soubory), na základě které uskutečníme prostor uspořádat pět regulérních rezidencí na evropské úrovni, propojíme německé a české profesionální umělce a přivedeme je do pražského progresivního kulturního centra.

Během jedné třítýdenní rezidence proběhne šest společných tanečně-pohybových tréninků umělců, networking s prezentací tvůrčích prací, návštěva českých představení, práce na vybraných konceptech budoucích inscenací, otevřené zkoušky pro pozvané a závěrečná veřejná prezentace, která bude pojata jako plnohodnotné představení s technickou, produkční i PR podporou, a tlumočená postshow talk s diváky.