SPOLUPRÁCE PROJEKTY

More than just Theatre

Rezidenční projekt, který ProFitArt vyhlašuje společně s partnery – The Theaterfestival Schwindelfrei a KD Mlejn. Na rezidenci jsme vybrali dvě umělkyně, které společně s jejich spolupracovníky přivedeme do pražského kulturního centra KD Mlejn, a propojíme tak zahraniční a české profesionální umělce.

Během obou třítýdenních rezidencí proběhnou společné tanečně-pohybové tréninky umělců, networking, práce na vybraných konceptech budoucích inscenací, otevřené zkoušky pro pozvané a závěrečná veřejná prezentace. 

Mezi vybrané projekty patří Oxy-Gen | Embers tanečnice a choreografky Lisy Bless z Německa a jejího spolupracovníka Ananda Dhanakotiho z Indie. Druhý, Whimsical Paranoid, tvoří tanečnice, choreografka a lektorka Martina Martín ze Španělska a tanečníci Sade Mamedova a Lorenzo Ponteprimo. První rezidence proběhne od 25. června do 15. července 2023, druhá od 4. do 24. září. 

Projekt podpořila Evropská unie (Národní plán obnovy).

Rail2Dance

Mezinárodní projekt Rail2Dance, jehož součástí jsou divadelní partneři z Německa (Die Theater Chemnitz), Slovinska (PTL – Plesni Teater Ljubljana / Taneční divadlo Ljubljana), Švédska (Norrlandsoperan) a Finska (Tanssiteatteri MD), si za své ústřední téma bere veřejný prostor a normy chování, které tyto prostory definují. Tanečníci projektu pomocí tanečních pohybů, kolektivních choreografií, tanečních filmů a her mění a transformují kodifikovaná pravidla chování určená pro určitý prostor. Tvůrci projektu se zajímají o místa průchodu a pohybu, jako jsou nádraží, náměstí a ulice a veřejná doprava. Tanečními intervencemi ve veřejném prostoru reflektují nejen každodenní praktiky ve veřejném prostoru, ale také zpochybňují smysl komunity, která se v moderním světě stále více vytrácí.

Projekt je podpořen programem Kreativní Evropa.

Spielraum Kollektiv

Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba. Vytváří autorské inscenace pro současného diváka. Zaměřuje se především na dokumentární divadlo a divadlo s ekologickou tématikou pro dospělé a na hudebně materiálové divadlo pro děti. Typické je hledání nových možností formy a zapojení diváka k posílení tématu, divadelní i nedivadelní interdisciplinarita.