Whimsical Paranoid

More Than Just Theatre je název rezidenčního projektu, který vyhlásila produkční platforma ProFitArt společně s německým partnerem The Theaterfestival Schwindelfrei. Druhá ze dvou vybraných rezidencí (první projekt byl Oxy-Gen Embers) se nazývá Whimsical Paranoid a zakončí jej veřejný work-in-progress 22. září v 19:30 v KD Mlejn

Projekt Whimsical Paranoid tvoří tanečnice Martina Martín a Sade Mamedova a tanečník Lorenzo Ponteprimo. V Německu žijící umělci přijedou do Prahy 4. září a během dvacetidenní rezidence absolvují společné tanečně-pohybové tréninky s lektory Cécile Da Costa, Andreou Miltner a Romanem Zotovem.

V pátek 8. září proběhne v KD Mlejn také neformální networking, kde mohou místní umělci sdílet kontakty, tvůrčí plány i mezinárodní zkušenosti a navázat potenciální budoucí spolupráce s rezidenty.


V performance Whimsical Paranoid budou performeři zkoumat, co se stane, když do choreografického díla vpadne absurdita a humor. Hlavní postavou bude tanec a středem pozornosti tělo. Situace a vztahy se promění v nesmyslné i hluboké choreografické scény. Umělci si pohrají s vlastní vrtošivou paranoiou a prozkoumají široké možnosti současného tance za pomocí textu, sociálních sítí, osobních příběhů a tuny kreativního obsahu. 

Choreografka Martina Martín a tanečníci Sade Mamedova a Lorenzo Ponteprimo vám nabídnou vzrušující, nepředvídatelný a zábavný večer.

Tanečnice, choreografka a lektorka Martina Martín vystudovala balet na Královské taneční konzervatoři v Madridu a hned poté nastoupila na stáž do Baletu Meinz, kde pod vedením Pascala Touzeaua nastudovala jeho verzi Labutího jezera. Postupně se ale začala více věnovat současnému tanci. Spolupracovala s nezávislými tanečními soubory, jako je caraBdanza, a choreografy, jako je Ana Catalina Román. Pracovala v Proartu, významné taneční instituci v Queretaro (Mexiko), kde učila balet a tvořila choreografie pro mladé tanečníky. V roce 2018 se vrátila do Madridu, kde studovala současný tanec a choreografii. Po studiu se přesunula do Manheimu, kde působí jako tanečnice, pedagožka a choreografka.


Projekt More Than Just Theatre podpořila Evropská unie (Národní plán obnovy).