Roselyne na cestách a nové projekty

Máme velkou radost, že se vše pomalu vrací do normálu a že se opět můžeme těšit na spoustu zajímavých akcí a projektů, které nás v následujících měsících čekají.

Jak moc můžeme porozumět okolnímu světu?

Nejbližší premiéra nás čeká v polském Paláci Gorzanów. Multižánrová inscenace Home Beyond Borders měla 26. června work in progress prezentaci a o měsíc později ji čeká polská premiéra. Projekt polské performerky Ewy Zurakowské podle knihy Denní dům, noční dům Olgy Tokarczuk poté doputuje i do Česka, kde ji uvidíme v několika site-specific uvedeních a na podzim i v divadelní pražské premiéře.

Daleká cesta za domovem

Minulý víkend odjely performerky našeho dalšího nového projektu s názvem Moetivi Karavan / Expedice k domovu na výpravu na Island. Putovní inscenace o tom, co pro nás znamená domov, vznikne ve třech paralelních verzích – české, islandské a norské. Dominika Špalková, Lucie Dlabolová a Bára Ungerová se právě potkávají s našimi islandskými spolupracovníky z organizace Handbendi Brúðuleikhús a brzy se setkají i s norskými partnery z Arctic Culture Lab.

Roselyne na cestách

Autorská inscenace francouzské tanečnice a performerky Cécile Da Costa nedávno slavila obrovský úspěch – evropská platformaAerowavesji vybrala mezi dvacet nejzajímavějších počinů pohybového divadla pro rok 2021. Roselyne se od té doby nezastavila – s režisérkou Terezou Vejvodovou natočila dance on camera film, který v premiéře uvedl Festival tanečních filmů na začátku června.

Festival Tanec Praha Roselyne uvedl 10. června v Českých Budějovicích a v neděli 27. června ji uvidí diváci v brněnském BuranTeatru. Na začátku července ale vycestuje až za hranice a svůj příběh odvypráví v chorvatské Rijece na festivalu Port of Dance.
 
Cécile Da Costa navíc začala připravovat svoji další autorskou inscenaci. O té Vám ale prozradím více až příště…