Učení cirkusem

Cirkusová dílna pro pedagogy s Robertem Jančem
a Cécile Da Costa.

Pedagogickým pracovníkům MŠ a prvního stupně ZŠ představujeme soubor cirkusových aktivit, díky nimž mohou rozšířit svůj pedagogický rejstřík o neobvyklý, ale vysoce účinný nástroj pro mnohostranný rozvoj osobnosti svých svěřenců.

Seznámíme vás s metodami manipulativního žonglovaní (není třeba umět házet a chytat). Vysvětlíme proč a jak lze cirkus využít ve výuce. Povzbudíme vaši vlastní kreativitu a společně vytvoříme pracovní listy tak, aby co nejlépe vyhovovaly vám osobně ve vaší praxi.

Po skončení kurzu budete schopni provést děti souborem cirkusových aktivit, které jim pomohou rozvinout matematické myšlení, posílit houževnatost, trpělivost a prostorovou orientaci, systematicky pracovat s chybou a mnoho dalšího.

Lektoři:

Robert Janč – Zdravotní klaun, herec, pedagog (sedm let pracoval v lesní školce). Deset let vede v organizaci Zdravotní klaun sociálně cirkusové projekty. Díky nim objevil, že cirkus má až magickou sílu. Sílu motivovat, spojovat, přinášet radost. Opakovaně se to potvrdilo při práci s dětmi s mentálními i fyzickými handicapy, na psychiatriích nebo v uprchlických zařízeních.

Cécile Da Costa – herečka, tanečnice, zpěvačka a lektorka francouzsko-portugalského původu. Vede taneční, hlasové a pohybové workshopy pro profesionály, školy, domovy důchodců, lidi postižené Parkinsonovou chorobou.

Určeno pro pro pedagogické pracovníky MŠ a prvního stupně ZŠ.
Lokalita: Libčice nad Vltavou a Praha 8 – Ďáblice.
Od října 2022 do června 2023.
Celková cena: 740 Kč.
Uzávěrka přihlášek: 25. 9. 2022
Kontakt: Šárka Pavelková, 774591759, info@profitart.cz